koc owcza wełna

Ręcznie robione

Dlaczego tak pociągają nas ręcznie robione rzeczy? Uważam, że dla artysty to bardzo namacalna radość z pracy własnymi rękoma, aby stworzyć coś pięknego, użytecznego i niesamowitego dla świata. Znalezienie kogoś, kto będzie pielęgnował Twoje dzieło, jest integralną częścią tego procesu.
Podczas gdy fabryki mogą produkować tysiące identycznych torebek, koszy, odzieży naszyjników… (i, szczerze mówiąc, wykorzystują w tym procesie ludzi i zasoby), ręcznie pracujący artysta pracuje znacznie wolniej, ostrożnie i etycznie. Poświęca czas na pozyskiwanie materiałów i tworzenie mniejszych partii wysokiej jakości przedmiotów z myślą o prawdziwych ludziach. Kiedy dana osoba kupuje coś ręcznie robionego, decyduje się na udział w tym przemyślanym, pielęgnacyjnym procesie. Moim zdaniem to czyni nas wszystkich artystami.

Odnowiona popularność ręcznie wyrabianych przedmiotów codziennego użytku, dekoracji wnętrz, odzieży to powrót do prawdziwych relacji i zaufania. To celebracja związku między osobą, która je wyrabia, a osobą, która dumnie nosi je na przykład na szyi lub korzysta w zaciszu domowym.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *