kołnierzyk damski na szydełku ażurowy ręcznie robiony

Damskie kołnierzyki ażurowe

Odpinane, wiązane czy krochmalone

Na przestrzeni wieków ręcznie robione kołnierze były podstawą mody. Od delikatnych i skomplikowanych francuskich koronkowych kołnierzyków z połowy XIX wieku po kołnierzyki z koralikami z minionego wieku. Już w XVI wieku kołnierze zostały oddzielone od górnej części ubioru i szybko stały się powszechnym osobnym elementem codziennego stroju. Te oddzielne kołnierze służyły stworzeniu czystego i schludnego wyglądu. Pozwalały też na łatwiejsze krochmalenie i pranie. Te odpinane kołnierze były również popularne ze względu na ich wszechstronność. Gdy kołnierzyk został dodany do prostej sukienki, swetra czy bluzki, zwykły strój dzienny nadawał się zarówno na wyjście oficjalne, jak i na wieczór. Obecnie odpinany kołnierz może być używany jako rodzaj naszyjnika lub pełnić funkcję ozdobną.

Ażur

Sztuka szydełkowania, dała mi satysfakcję w konstruowaniu ażurowych szydełkowych kołnierzyków. Po pierwsze, iż działają szybko, gdyż zakładając taki biały kołnierzyk na sweter czy T-shirt, efekt jest natychmiastowy. Ale także dlatego, że mają możliwość łatwej zmiany wrażenia, jakie wywołuje strój. Szydełkowy kołnierz może stworzyć ujmujący, ekscentryczny lub elegancki wygląd. Dodatkowo dla tych z nas, które nie radzą sobie dobrze w dzisiejszej modzie casual chic składającej się głównie z T-shirtu i dżinsów, noszenie szydełkowego kołnierzyka może dodać trochę uroku. Takie szydełkowe kołnierzyki to niezbędny elegancki element w naszej garderobie.

Damskie, dziewczęce

W moim sklepie znajdziesz ozdobne kołnierzyki damskie robione na szydełku. Nadają się jako element dekoracyjny jak naszyjnik, ale też kołnierzyk, który można założyć na sweter, do sukienki. Są to damskie kołnierzyki, ale jeśli będziesz potrzebować mogę też zrobić dla dziewczynki. W planie miałam też zrobienie kołnierzyka typu „bebe” albo Piotruś Pan. Chcę, aby moje wzory na szydełku były ciekawe, a ażur elegancki. Daj mi znać czy Twoim zdaniem taki model kołnierzykowego rękodzieła będzie atrakcyjny. Każdy jest wykonany ręcznie.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *